Elektryczna Legenda Peugeota

W październiku w Paryżu Peugeot zaprezentuje e-Legend – elektrycznego spadkobiercę klasycznego modelu 504 Coupe (wideo)

Opublikowano: 21.09.2018

Elektryczny samochód e-Legend posiadający na razie status konceptu, będzie miał swoją premierę podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, 4-14 października. To kolejny – obok Citroena C5 Aircross PHEV – interesujący produkt, który zaprezentowany zostanie przez grupę PSA (Peugeot Société Anonyme), właściciela marek Peugeot, Citroen, DS, Opel, Vauxhall.

Peugeot e-Legend będzie dysponował napędem elektrycznym o mocy 340 kW (456 KM) i momencie obrotowym wynoszącym 800 Nm, co ma pozwalać rozpędzać samochód od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Dzięki bateriom o pojemności 100 kWh koncepcyjny Peugeot ma dysponować zasięgiem 600 kilometrów. Naładowanie baterii do poziomu 85 % ich pojemności w trybie szybkiego ładowania ma trwać nie dłużej niż 25 minut. Będzie je można również naładować indukcyjnie przez platformę pod pojazdem.

E-Legend wyróżnia się stylistycznie zarówno na zewnątrz jak i w środku. Stylowy w najlepszym francuskim wydaniu. Ascetyczny – ale tylko wizualnie. Ma być bowiem – oprócz nowoczesnego napędu elektrycznego – wyposażony w system autonomicznego kierowania pojazdem, który pozwoli zarówno pasażerom jak i kierowcy korzystać z zainstalowanego w kabinie filmowo-muzyczno-growego centrum rozrywki, podczas gdy samochód będzie prowadzony automatycznie przy udziale sztucznej inteligencji.

Z pewnością zastosowane w e-Legend technologie i komponenty wyznaczają kierunek w którym zmierza Peugeot. Czy to samo dotyczy designu, pewnie okaże się przy okazji kolejnych premier.

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Oceń wpis

E-Legend – nowe wcielenie Peugeota 504 Coupe
Średnia: 5 (100%), głosów: 2

Powiązane