Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – NAŁADUJ.PL

O Naładuj.pl

Witaj na stronach Naładuj.pl – wyszukiwarki i mapy stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce oraz serwisu internetowego poświęconego zagadnieniom ładowania tego typu pojazdów. Założeniem Naładuj.pl jest stworzenie bazy wzorcowo uporządkowanych, obszernych i aktualnych danych na temat wszystkich stacji ładowania w Polsce oraz ułatwienie wyszukiwania stacji ładowania zlokalizowanych na terenie naszego kraju, odpowiadających wybranym przez użykownika kategoriom lub usytuowanych na wybranym przez użytkownika obszarze od centrum danego miasta.

Użytkownicy mogą przeszukiwać bazę skatalogowanych stacji ładowania według takich kategorii nadrzędnych jak:
– typ przyłącza
– ładowanie (prędkość) / moc
– dostępność stacji ładowania
– godziny pracy
– odpłatność / autoryzacja
– województwo.

Wyniki wyszukiwania i skatalogowane stacje przedstawiane są na mapie w postaci markerów i okien informacyjnych, rozwijanej listy z możliwością wyznaczenia trasy dojazdu do stacji i opcją jej wydruku oraz odsyłaczem do osobnej strony ze szczegółami, dedykowanej danemu miejscu / stacji ładowania. Poszczególne kategorie przedstawiane są w formie graficznej (ikony) i opisowej. Formę wyłącznie opisową zastosowano w oknach informacyjnych na mapie.

Przyjmując, że stacja ładowania samochodów elektrycznych posiada dedykowaną im instalację / urządzenie ładujące, a skorzystanie ze „zwykłego” gniazdka ściennego czy tzw. siły wszędzie tam gdzie jest prąd, można zaparkować samochód lub jednoślad i dociągnąć do niego przewód, uzależnione jest w najgorszym wypadku od umiejętności interpersonalnych osoby chcącej naładować taki pojazd i dobrej woli właściciela gniazdka, mapa i wyszukiwarka Naładuj.pl pozbawiona jest miejsc pozwalających naładować pojazd elektryczny wyłącznie z gniazdka ściennego i/lub siły. Pominięcie przeze mnie tych lokalizacji spowodowane jest również tym, że uczciwie mówiąc trudno byłoby mi osobiście zebrać informacje o wszystkich miejscach w Polsce w których możliwe jest naładowanie samochodu elektrycznego wyłącznie z gniazdka ściennego i/lub siły. Jednocześnie gniazdka ścienne i/lub przyłącza typu siła będą katalogowane w tych miejscach w których dostępne są również inne przyłącza dedykowane pojazdom ładowanym prądem (informacja o nich przyda się w sytuacji gdy szybsze przyłącze będzie zajęte i do czasu jego zwolnienia możliwe będzie skorzystanie z przyłącza o mniejszej mocy). Dodatkowo miejsca z przyłączem typu siła niezawierające innych dedykowanych przyłączy będzie można dodawać do mapy oraz wyszukiwarki za pośrednictwem formularza zgłoszenia stacji ładowania / przyłączy.

Dostęp do serwisu jest nieodpłatny i nie wymaga logowania.

Naładuj.pl jest autorską, prywatną i niezależną inicjatywą. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i rady które mogą pomóc udoskonalić Naładuj.pl. Kolejne funkcjonalności serwisu wdrażane będą stopniowo.

Mam nadzieję że Naładuj.pl chociażby w niewielki sposób ułatwi użytkownikom pojazdów ładowanych i zasilanych energią elektryczną ich codzienną eksploatację, a także przyczyni się do upowszechnienia przydatnej wiedzy na temat ładowania pojazdów elektrycznych dzięki którym my, nasze dzieci i przyszłe pokolenia oddychać będą czystszym powietrzem.

– Bogumił Jochymczyk
Naładuj.pl dedykuję Bregowi – mojemu najlepszemu przyjacielowi.
Brego