Nowe stacje ładowania ING – Tauron w Katowicach

Na terenie miasta zainstalowano 23 terminale umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych

Opublikowano: 13.12.2018

Od początku grudnia w Katowicach samochód elektryczny naładować można na jednej z 17 nowych stacji ładowania uruchomionych wspólnie przez ING Bank Śląski oraz Tauron Polska Energia. Zainstalowane tuż przed Szczytem Klimatycznym, którego gospodarzem były Katowice, stacje ładowania ING – Tauron dodane zostały już do naszej mapy i w wyszukiwarki Naładuj.pl

W 17 punktach na terenie miasta zainstalowano w sumie 23 terminale. 19 z nich umożliwia ładowanie przyspieszone prądem przemiennym o mocy maksymalnie 22 kW. Pozostałe 4 służą do szybkiego ładowania prądem stałym o mocy maksymalnie 50 kW. Przed każdym z terminali znajdują się dwa specjalnie oznaczone miejsca postojowe na czas ładowania samochodu (łącznie 46 stanowisk ładowania).

Urządzenia do ładowania przyspieszonego mają formę słupków. Pozwalają na jednoczesne ładowanie dwóch samochodów elektrycznych. Posiadają po dwa przyłącza Mennekes (Type 2) bez kabla (tylko gniazda). Każde przyłącze dysponuje mocą 22 kW.

Z kolei każdy z 4 terminali szybkiego ładowania posiada po jednym przyłączu CCS (Combo 2) oraz CHAdeMO (Type 4) i Mennekes (Type 2). Wyjątek stanowi stacja ładowania przy ul. Sokolskiej 24, która wyposażona jest w dodatkowe przyłącze Mennekes bez kabla (samo gniazdo).

Stacje ładowania ING – Tauron przy ul. Sokolskiej 24 oraz ul. Bocheńskiego 99 umożliwiają wykorzystywanie obydwu przyłączy do szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 50 kW (CCS oraz CHAdeMO) jednocześnie. Dodatkowo na tych dwóch stacjach przyłącze Mennekes (Type 2) na kablu, dysponuje mocą 43 kW.

Na stacji szybkiego ładowania przy ul. Widok 19 oraz ul. Góreckiego można jednocześnie korzystać tylko z jednego z przyłączy prądu stałego (CCS lub CHAdeMO) niezależnie od przyłącza Mennekes.

Stacje ładowania ING – Tauron są ogólnodostępne (publiczne), czynne całodobowo. W początkowej fazie trwania projektu uruchomienie ładowania nie będzie wymagało żadnej autoryzacji. Przez pierwszych sześć miesięcy funkcjonowania stacji ładowania, korzystanie z nich będzie zwolnione z opłat.

Adresy i linki do stacji ładowania przyspieszonego ING Bank Śląski / Tauron Polska Energia w Katowicach:

1. ul. Wita Stwosza 37
2. ul. Barbary 21a
3. ul. Pukowca 17a
4. al. Roździeńskiego 16
5. ul. Porcelanowa 23
6. ul. 73 Pułku Piechoty 1
7. ul. Jankego 13
8. ul. Bażantów 2
9. ul. Lwowska 23
10. ul. Ligocka 103
11. ul. Pijarska 3
12. ul. Chorzowska 100
13. ul. św. Huberta 43/45

Źródło:
Informacja własna.

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Oceń wpis

Nowe stacje ładowania ING – Tauron w Katowicach
Średnia: 5 (100%), głosów: 2

Powiązane

stacja ładowania char.gy na lampie ulicznej© char.gy
Stacje superszybkiego ładowania Porsche w Berlinie© Porsche AG