Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – NAŁADUJ.PL

Premiera Audi PB 18 E-Tron i zapowiedź elektrycznych modeli Harley-Davidson – informacje w skrócie

Premiera Audi PB 18 E-Tron i zapowiedź elektrycznych modeli Harley-Davidson – informacje w skrócie

Opublikowano: 31.07.2018

Premiera sportowego supersamochodu Audi

Audi PB 18 e-tron
© Audi AG
23 sierpnia podczas corocznej tygodniowej charytatywnej imprezy motoryzacyjnej Pebble Beach Automotive Week w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, firma Audi zaprezentuje egzemplarz koncepcyjny swojego elektrycznego supersamochodu. Pojazd nosi nazwę PB 18 E-Tron (od miejsca i roku jego ujawnienia). Nazwa nawiązuje również do modelu Audi R18 E-Tron zwyciężającego dwukrotnie 24-godzinny wyścig Le Mans. Z resztą Audi potwierdziło, że pojazd którym wkrótce się pochwali, jest nim inspirowany.
Audi PB 18 E-Tron zadebiutuje 23 sierpnia o godzinie 17:00 czasu lokalnego (o 2:00 w nocy naszego czasu) na torze wyścigowym Laguna Seca w Monterey w Kalifornii. Oprócz tego PB 18 E-Tron będzie można jeszcze podziwiać podczas tradycyjnej prezentacji 24 sierpnia i raz jeszcze na torze Laguna Seca 25 sierpnia. Ujawnienie modelu PB 18 E-Tron zwieńczy jego prezentacja podczas Peeble Beach Concours d’Elegance – Konkursu Elegancji Pebble Beach organizowanego na polach golfowych w Kaliforni. Impreza odbywająca się na terenie nadmorskiego miasta Monterey określana jest mianem najważniejszego na świecie wydarzenia dla wielbicieli wyrafinowanych pojazdów, nie tylko zabytkowych ale także tych najnowocześniejszych.
Samochód od strony stylistycznej zaprojektowany został przez studio Malibu Design Loft. Oficjalne zdjęcie Audi PB 18 E-Tron ujazwnia niską, atletyczną sylwetkę pojadu. I elektryzująco podświetlone logo marki.

Harleye-Davidsony też kiedyś będzie trzeba ładować prądem

Harley-Davidson, legendarny amerykański producent motocykli, zapowiedział kilka różnych konstrukcji które będą rozwijane w najbliższym czasie jako elektryczne jednoślady z zamiarem wprowadzenia ich do seryjnej produkcji. Będą to produkty zróżnicowane pod względem rozmiarów, oferowanej mocy jak i ceny. Firma zdaje sobie sprawę że wkracza na nowe terytorium, z nowymi odbiorcami. Sytuacja ta będzie wymagała także nowej strategii, stąd zróżnicowanie platform konstrukcyjnych.
Oprócz zapowiedzianego jakiś czas temu modelu LiveWire, którego premiera zaplanowana została na rok 2019, w planach są dwa mniejsze, lżejsze i bardziej przystępne cenowo motocykle. Do sprzedaży miałyby trafić między 2021 a 2022 rokiem. Firma planuje również wkroczyć (choć w tym wypadku lepszym określeniem jest wjechać) na rynek elektrycznych skuterów, motorowerów i rowerów elektrycznych klasy premium.
Do 2022 roku Harley-Davidson planuje zainwestować 150-180 milionów dolarów w rozwój produkcji pojazdów elektrycznych.

Źródło

Tagi

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Powiązane

sie 17

Nowe stopy metali w służbie elektromobilności i hybrydowe baterie elektryczno-wodorowe

Opublikowano: Wydłużanie żywotności przyłączy elektrycznych według Xtalic ©…

sie 14

Nowe Superładowarki Tesla i prezentacja 3D pojazdu Faraday Future

Opublikowano: Nowe stacje ładowania Tesla Urban Supercharger © TeslaTesla…

lip 31

Premiera Audi PB 18 E-Tron i zapowiedź elektrycznych modeli Harley-Davidson – informacje w skrócie

Opublikowano: Premiera sportowego supersamochodu Audi © Audi AG23 sierpnia podczas…

lip 28

Data premiery Audi E-Tron i przyszłość motoryzacji w Japonii – informacje w skrócie

Opublikowano: Audi ujawniło datę premiery modelu E-Tron © Audi AGPoznaliśmy…