Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – NAŁADUJ.PL

Data premiery Audi E-Tron i przyszłość motoryzacji w Japonii – informacje w skrócie

Data premiery Audi E-Tron i przyszłość motoryzacji w Japonii – informacje w skrócie

Opublikowano: 28.07.2018

Audi ujawniło datę premiery modelu E-Tron

Prototyp Audi E-Tron w Genewie
© Audi AG
Poznaliśmy ogólnoświatową datę premiery crossovera Audi E-Tron. Pojazd zadebiutuje 17 września podczas specjalnej imprezy w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Równolegle do tego wydarzenia na amerykańskiej stronie Audi mają pojawić się szczegóły dotyczące cen pojazdu, konfigurator wersji i możliwość rezerwacji samochodu za zwrotną opłatą w wysokości 1000 dolarów. Status produkcji zarezerwowanego egzemplarza bedzie można śledzić on-line.
Z ujawnionych dotychczas przez Audi informacji wynika, że model E-Tron wyposażony będzie w napęd w postaci dwóch silników elektrycznych oraz baterie o pojemności 95 kWh. Przy użyciu stacji szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 150 kW, naładowanie baterii E-Tron do poziomu 80 % ma trwać około 30 minut. Stosując ładowanie przyspieszone z wykorzystaniem stacji ładowania prądem przemiennym o mocy 9,6 kW (240 V, 40 A) jak to ujęto, do pełna E-Tron ma dać się naładować w ciągu nocy. W pełni naładowane baterie pozwolą na przejechanie 400 kilometrów. Z ciekawostek, firma potwierdziła że będzie to pierwszy seryjnie produkowany samochód posiadający opcjonalnie na wyposażeniu „wirtulane zewnętrzne lusterka” w postaci kamer z których obraz wyświetlany bedzie na ekranach OLED zainstalowanych w panelach drzwi.
Przedprodukcyjny prototyp E-Tron zaprezentowany został już na targach Geneva Motor Show. Z cech charakterystycznych w oczy rzucał się wówczas stosunkowo niski prześwit. Do klientów samochody trafią w 2019 roku. Ujawniona w maju br. przez Audi cena wyjściowa modelu E-Tron wynosi 80 tysięcy Euro (w tym VAT).
Prototyp Audi E-Tron w Genewie
© Audi AG
Ładowanie prototypu Audi E-Tron w Kopenhadze
© Audi AG
Wirtualne lusterko Audi E-Tron
© Audi AG

Japonia zakaże produkcji samochodów spalinowych w 2050 roku

24 lipca odbyło się posiedzenie japońskiego panelu z udziałem Hiroshige Seko, Ministra Ekonomii, Handlu i Przemysłu Japonii oraz przedstawicieli czołowych japońskich producentów samochodów, powołanego m.in. w celu dyskutowana nad sposobami zwiększenia konkurencyjności branży motoryzacyjnej. W ramach spotkania rząd Japonii zapowiedział plan w myśl którego do roku 2050 wszystkie nowe pojazdy sprzedawane w Japonii będą posiadały napęd hybrydowy lub w pełni elektryczny.
Plan jest elementem strategii, która pozwoli Japonii wypełnić zobowiązania zawarte w Paryskim Porozumieniu Klimatycznym z 2015 roku, ratyfikowanym przez rząd Kraju Kwitnącej Wiśni w 2016 roku. Japonia zobowiązała się wówczas do zredukowania dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych pochodzących na jej obszarze z silników spalinowych o 80 procent w przeliczeniu na pojazd. Wielkość ta oznacza de facto redukcję emisji w/w substancji o 90 procent na każdy samochód osobowy. Według niektórych opinii, zapowiedzi japońskiego rządu mogą również oznaczać, że obawia się on spowolnienia względem innych rynków motoryzacyjnych realizujących strategie przechodzenia z pojazdów spalinowych na elektryczne. Plany japońskiego rządu zakładają oprócz tego dotacje dla prywatnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją baterii i silników elektrycznych na użytek pojazdów elektrycznych a także pomoc w zabezpieczeniu dostępu do rzadkich pierwiastków niezbędnych do produkcji ogniw zasilających.
Dla porównania Francja i Wielka Brytania zapowiedziały wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów spalinowych począwszy od 2040 roku.

Źródło

Tagi

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Powiązane

sie 17

Nowe stopy metali w służbie elektromobilności i hybrydowe baterie elektryczno-wodorowe

Opublikowano: Wydłużanie żywotności przyłączy elektrycznych według Xtalic ©…

sie 14

Nowe Superładowarki Tesla i prezentacja 3D pojazdu Faraday Future

Opublikowano: Nowe stacje ładowania Tesla Urban Supercharger © TeslaTesla…

lip 31

Premiera Audi PB 18 E-Tron i zapowiedź elektrycznych modeli Harley-Davidson – informacje w skrócie

Opublikowano: Premiera sportowego supersamochodu Audi © Audi AG23 sierpnia podczas…

lip 28

Data premiery Audi E-Tron i przyszłość motoryzacji w Japonii – informacje w skrócie

Opublikowano: Audi ujawniło datę premiery modelu E-Tron © Audi AGPoznaliśmy…