Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – NAŁADUJ.PL

Nowe Superładowarki Tesla i prezentacja 3D pojazdu Faraday Future

Nowe Superładowarki Tesla i prezentacja 3D pojazdu Faraday Future

Opublikowano: 14.08.2018

Nowe stacje ładowania Tesla Urban Supercharger

Superładowarka Miejska Tesla
© Tesla
Tesla konsekwentnie rozwija sieć stacji ładowania wyprodukowanych przez siebie pojazdów elektrycznych która do niedawna obejmowała Superładowarki (ang. Supercharger) i Ładowarki Docelowe (ang. Destination Charger). Teraz użytkownicy pojazdów spod znaku wielkiego T otrzymują do dyspozycji nowe urządzenia ładujące o nazwie Urban Supercharger, co można by przetłumaczyć na język polski jako Miejskie Superładowarki. Są to konstrukcje naścienne lub wolnostojące (w przeciwieństwie do klasycznych Superładowarek które są tylko urządzeniami wolnostojącymi). Urban Supercharger jest jednocześnie dużo większy od naściennej Ładowarki Docelowej Tesla.
Obecnie stacje ładowania Urban Supercharger umożliwiają ładowanie samochodów prądem o mocy 72 kW. To więcej niż w przypadku Ładowarek Docelowych dających możliwość ładowania prądem o mocy maksymalnie 22 kW. Jednocześnie do mocy 120 kW jaką dysponują Superładowarki, trochę im brakuje. Rozwiązania te nie mają jednak ze sobą konkurować. Podczas gdy Ładowarki Docelowe stworzone są do ładowania pojazdu gdy stoi on kilka godzin w przydomowym garażu, miejscu pracy lub na hotelowym parkingu, Superładowarki rozlokowane są przy trasach szybkiego ruchu, by móc za ich pomocą szybko naładować pojazd w czasie dalekiej podróży. Miejskie Superładowarki zaś stworzone zostały głównie z myślą o kierowcach zamieszkujących duże dzielnice miejskie, nie posiadających garażu lub miejsca parkingowego z przyłączem do ładowania pojazdów elektrycznych, którzy mogą poświęcić ok. 50 minut na naładowanie baterii samochodu.
Nowe stacje ładowania dostępne są na razie tylko w Stanach Zjednoczonych: w Hartford w stanie Connecticut, oraz w Chicago w stanie Illinois. Ostatnio uruchomione zostały także na terenie miasta Nowy Jork.

Trójwymiarowa prezentacja nowego samochodu Faraday Future

Faraday Future, amerykański start-up technologiczny przygotowujący swój flagowy, pierwszy seryjny pojazd elektryczny o nazwie FF 91, udostępnił stronę internetową z jego interaktywną prezentacją 3D – można ją obejrzeć tutaj. Wprawdzie model nie jest fotorealistyczny, to jednak spełnia swoją funkcję mającą na celu przybliżenie wybranych cech samochodu, który ma niebawem trafić do produkcji.
I tak z prezentacji dowiedzieć możemy się, że FF 91 będzie posiadał umieszczone w płycie podłogowej baterie litowo-jonowe o łącznej pojemności 130 kWh i najwyższej gęstości energii spośród baterii produkowanych na potrzeby rynku motoryzacyjnego. Zasięg FF 91 z w pełni naładowanymi bateriami ma wynosić ponad 482 km. Pojazd ma być napędzany trzema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1050 KM. Dzięki takiemu napędowi pojazd do „setki” będzie się rozpędzał w 2,39 sekundy. Obie osie FF 91 będą skrętne ułatwiając manewrowanie pojazdem.
Według słów Jia Yueting, głównego udziałowca Faraday Future, FF 91 będzie kosztował mniej niż 300 tysięcy dolarów. Jednym słowem okazja.

Źródło

Tagi

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Powiązane

sie 17

Nowe stopy metali w służbie elektromobilności i hybrydowe baterie elektryczno-wodorowe

Opublikowano: Wydłużanie żywotności przyłączy elektrycznych według Xtalic ©…

sie 14

Nowe Superładowarki Tesla i prezentacja 3D pojazdu Faraday Future

Opublikowano: Nowe stacje ładowania Tesla Urban Supercharger © TeslaTesla…

lip 31

Premiera Audi PB 18 E-Tron i zapowiedź elektrycznych modeli Harley-Davidson – informacje w skrócie

Opublikowano: Premiera sportowego supersamochodu Audi © Audi AG23 sierpnia podczas…

lip 28

Data premiery Audi E-Tron i przyszłość motoryzacji w Japonii – informacje w skrócie

Opublikowano: Audi ujawniło datę premiery modelu E-Tron © Audi AGPoznaliśmy…