Renault zaprezentowało małego, niedrogiego, elektrycznego crossovera

Renault K-ZE najpierw dostępny będzie w Chinach. Dopiero potem w Europie

Opublikowano: 3.10.2018

W przededniu Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, Renault zaprezentowało małego, w pełni elektrycznego crossovera o nazwie K-ZE. Renault K-ZE ma być samochodem elektrycznym przystępnym cenowo. Niestety ani owa cena ani specyfikacja techniczna pojazdu nie została przedstawiona czy chociażby zasugerowana. Jedyne parametry techniczne oficjalnie podane przez francuskiego producenta dotyczą deklarowanego zasięgu Renault K-ZE. Ma on wynosić maksymalnie 250 kilometrów. Należy się jednak spodziewać, że zasięg realny wynosić będzie ok. 190 kilometrów. Samochód będzie można naładować zarówno z domowego gniazdka jak i z wykorzystaniem stacji ładowania samochodów elektrycznych. Trudno nie odnieść wrażenia, że podanie przez producenta samochodu dystansu jaki będzie on w stanie pokonać na w pełni naładowanych bateriach, nie mówiąc jednocześnie nic o silniku i pojemności ogniw, jest raczej myśleniem życzeniowym.

Do sprzedaży Renault K-ZE trafi w 2019 roku. Najpierw dostępny będzie na największym rynku samochodów elektrycznych – w Chinach. Rok później samochód zawita do Europy. W Chinach Renault K-ZE produkowany będzie lokalnie przez e-GT New Energy Automotive Co. – spółkę joint venture, w której skład wchodzą Dongfeng Motor Group oraz Nissan, powołaną w celu produkcji i rozwoju konkurencyjnych pojazdów elektrycznych przeznaczonych na tamtejszy rynek.

O autorze

Autor Naładuj.pl

Bogumił Jochymczyk

Twórca, redaktor, administrator Naładuj.pl. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Autor książki o filmowych efektach specjalnych. Od kilkunastu lat zawodowo za kulisami szklanego ekranu.

Oceń wpis

Oceń wpis

Powiązane

Elektryczny Peugeot e-Legend Concept - przód© Automobiles Peugeot